רן יוגב מהצוות

אני יושב כאן, עכשיו, ומנסה לכתוב על חבר קרוב שעד לפני זמן קצר היה חלק מהנוף היומיומי של חיי, חבר שהיה שותפי הפעיל בחיים.

את ברק למדתי להכיר כאשר צוותו התאחד עם צוותי. ברק היה מאלו שהובילו את הצוות ועשו למענו. הוא היה בחור מסור ואחראי שידע לעבוד.

תקופה ממושכת היה ברק "סמל צוות", תפקיד הדורש השקעה רצינית, ברק ידע לשאת בעול בצורה מושלמת ובכבוד. הוא ידע לגשר בין יורם לבין הצוות בצורה יפה ועדינה. הוא ידע לנהל את העבודה בחוכמה ובשלווה ולעזור ולדאוג תמיד שהכל יסתדר על הצד הטוב ביותר.

ברק ידע באופן יוצא דופן, לקשור קשר אישי עם הרבה חברה בצוות – קשר כזה שלא כל אחד מצליח ליצור. משהתאחדו שני הצוותים, ומשלמדנו – ברק ואני, להכיר איש את רעהו, התפתחה בינינו מערכת יחסים שחרגה הרבה מעבר לתחום הצבאי ושקשה להסבירה במילים.

לא פעם נבחנה ידידותנו גם בתנאי לחץ בהם מתגלים לפרקים קרעים גם בין ידידים ותיקים, אולם גם במצבים אלו הוכיח ברק את עצמו נאמן ומסור.

בתקופה האחרונה כבדנו הרבה ביחד. העבודה, שלעיתים קרובות היתה די מעצבנת, היוותה עוד מכנה משותף בינינו. שנינו ידענו לעבוד ואהבנו לעבוד יחדיו.

גם ל"אפטרים" היינו יוצאים ביחד, רואים סרט או הופעה ומחפשים לאחר-מכן מקום שקט לשבת בו, ברק היה טיפוס שאהב לבלות וידע לשמוח.

הוא היה בחור רגיש – אני זוכר שפעם עוד בתחילת דרכנו המשותפת, אמר לי: מה שחשוב לי בצבא זה שיתייחסו אלי כמו אל בן-אדם ולא איכפת לי "לקרוע את הגוף והנשמה פה – העיקר שיתייחסו אלי בצורה אנושית ויכבדו את מה שאני עושה".

ברק כיבד מאד את חברי הצוות. תמיד אפשר היה לבוא ולדבר איתו ותמיד היה נכון לשמוע ולעזור, וזה היה אולי אחד הדברים שעשה אותו כה מקובל על הבריות. הוא היה מקנה יחס אישי וכבוד לכל מי שפנה אליו או בא איתו במגע כלשהו.

ברק היה בחור בעל אופי, וכבוד עצמי. היו לו דעות שקולות ועצמאיות. הוא ידע מה הוא רוצה לעשות. חבל מאד שחיו נקטעו עוד בטרם הספיק לטעום את טעם החיים האמיתיים. זהו... אני יושב כאן, עכשיו, ומנסה לכתוב קווים לדמותו של ברק, כל הזמן עולים זיכרונות נוספים על העבודה איתו, על השיחות איתו ועל החיים במחיצתו. רק עכשיו אני מגלה עד כמה היינו קרובים וכמה חסרה לי נוכחותו.

ידידותינו היתה ממשיכה, בודאי, לנצח. צר לי עליך ידידי "ברוק" – היית לי כאח. קשה לי מאד להיפרד ממך. אני כואב את מותך הרבה מעבר ליכולת הביטוי שלי.

מכתבים נוספים